Yuki Tsunoda celuje w posadę w AlphaTauri

Franz Tost przyznał, że Japończyk wkrótce może otrzymać szansę w bolidzie F1.
15.08.2016:38
Maciej Wróbel
1086wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kierowca F2 i junior Red Bulla, Yuki Tsunoda, otwarcie przyznał, że liczy na zdobycie posady kierowcy wyścigowego AlphaTauri w sezonie 2021.

20-latek, który jest wspierany także przez koncern Hondy, w ubiegłym tygodniu odniósł w niedzielnym wyścigu na Silverstone swoje pierwsze zwycięstwo na bezpośrednim zapleczu Formuły 1. Aktualnie Tsunoda zajmuje szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej Formuły 2.

Japończyk przyznał po wygranej w Wielkiej Brytanii, że koncentruje się w tej chwili na ustabilizowaniu formy, by móc powalczyć o posadę w F1 na rok 2021. Zdecydowanie potrzebuję więcej zwycięstw i przede wszystkim - stabilnej formy - stwierdził Tsunoda. Mam nadzieję, że uda mi się to osiągnąć, jak również zdobyć wiele punktów do klasyfikacji, dzięki czemu uda mi się zdobyć posadę w AlphaTauri na rok 2021.

Szef AlphaTauri, Franz Tost, zapytany w Barcelonie w sprawie wypowiedzi Tsunody, odparł: Przede wszystkim, Red Bull i Honda wspierają Tsunodę, ponieważ jest bardzo utalentowanym kierowcą. W ubiegłym roku pokazał duże umiejętności w Formule 3, a w tym roku prowadził w Austrii, ale przez problemy z komunikacją radiową dojechał drugi.

Jednakże w ostatni weekend Yuki odniósł zwycięstwo, bowiem stale poprawia swoje osiągi i zbiera doświadczenie. Spodziewam się, że prędzej czy później, zasiądzie za kierownicą bolidu AlphaTauri - dodał Austriak.