Kwiat: Jestem tak długo w F1, że nie martwię się plotkami o Tsunodzie

Rosjanin potwierdził jednak, iż omawia z Nicolasem Todtem opcje na przyszłość.
27.09.2009:59
Mateusz Szymkiewicz
400wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniił Kwiat przyznał, że nie martwi się plotkami łączącymi Yukiego Tsunodę z jego posadą w AlphaTauri.

Japończyk jest wspierany przez Hondę oraz Red Bulla i obecnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji Formuły 2. Uważa się, że 20-latek kompletując punkty do superlicencji może otrzymać posadę w AlphaTauri na sezon 2021, zastępując Daniiła Kwiata.

Zdaniem rosyjskiego komentatora - Aleksieja Popowa, angaż Tsunody może być zagrywką ze strony Red Bulla, by przekonać Hondę do pozostania w F1 po sezonie 2021. Z kolei Christian Horner deklaruje, że kwestia kierowców w obu zespołach austriackiego koncernu wyjaśni się przed Bożym Narodzeniem.

Daniił Kwiat spytany na torze w Soczi, czy rozgląda się za alternatywami w Formule 1, odpowiedział: Mają pełne prawo do podjęcia decyzji, jaką tylko będą chcieli [Red Bull]. Często rozmawiamy na ten temat z moim menedżerem Nicolasem Todtem i mam do niego całkowite zaufanie. Kalendarz jest w tym roku bardzo napięty i jesteśmy skoncentrowani na tym weekendzie. Jak już mówiłem, w ostatnich wyścigach udało mi się zrobić postępy i zamierzam je kontynuować.

Rosjanin zapytany jednak konkretnie o plotki łączące Yukiego Tsunodę z jego posadą w AlphaTauri, dodał: Jestem w Formule 1 wystarczająco długo, by nie martwić się rzeczami poza moją kontrolą. Mogę jedynie kontrolować samochód, a w ostatnich wyścigach myślałem o tym jak mogę lepiej go prowadzić. Przy moim doświadczeniu w Formule 1 nie przykładam uwagi do takich pogłosek. Mimo to chciałbym pozostać w zespole. Kocham rywalizację w F1 oraz starty najszybszymi samochodami na świecie. Pracowałem na to szesnaście lat, a AlphaTauri wykonała świetne postępy w ostatnich sezonach. Muszę zachować spokój oraz cierpliwość, a także wykonywać najlepszą możliwą pracę.