Horner: Max pojechał bardzo mądrze

W Q3 Holender skorzystał z jazdy w cieniu aero powstałym za bolidem Bottasa.
27.09.2010:24
Nataniel Piórkowski
457wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Red Bulla - Christian Horner, chwali Maxa Verstappena za mądrą jazdę podczas decydującej próby w Q3.

Verstappen zajął drugie miejsce, rozdzielając kierowców Mercedesa - Lewisa Hamiltona i Valtteriego Bottasa. Horner zaznaczył, że Holender sprytnie ustawił się na torze pod koniec sesji, aby skorzystać z jazdy w cieniu aerodynamicznym powstałym za bolidem Bottasa.

Max pojechał bardzo mądrze. Poczekał aż Bottas go wyprzedzi a później podpiął się pod dobry dzień aero powstały za jego bolidem. To dało mu około jedną dziesiątą na dojeździe do drugiego zakrętu.

Oczywiście później musiał utrzymać ten zysk przez pozostałą część kółka. Było ono niesamowite. Naprawdę, to było jednak z jego najlepszych okrążeń w tym sezonie.

Horner dodał, że okrążenie kwalifikacyjne Verstappena było pierwszym momentem w trakcie weekendy, gdy Red Bull był w stanie zaprezentować swój maksymalny potencjał.

Jak dotąd weekend nie układał się dla nas szczególnie przyjemnie. Widzieliśmy obiecujące przebłyski, ale nie udawało nam się połączyć wszystkiego w jedną całość z powodu ruchu na torze czy różnych incydentów. Rozpoczynając kwalifikacje Max był bardziej pewny siebie niż ktokolwiek inny. Spisał się na medal.