Honda potwierdza rozmowy z AlphaTauri ws. posady dla Tsunody

Zachodnie media nie mają wątpliwości, że dni Kwiata w zespole są już policzone.
01.10.2009:56
Mateusz Szymkiewicz
1139wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor programu Hondy w Formule 1 - Masafumi Yamamoto, potwierdza rozmowy z AlphaTauri w sprawie posady dla Yukiego Tsunody na sezon 2021.

Japończyk jest wspierany przez koncern z Tokio oraz Red Bulla, startując w tym roku w Formule 2. Tsunoda tuż przed finiszem sezonu zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji, które gwarantuje mu superlicencję upoważniającą do rywalizacji w F1.

Uważa się, że 20-latek jest faworytem do przejęcia posady Daniiła Kwiata w AlphaTauri od 2021 roku. Kwiat jest zdecydowanie w cieniu Gasly'ego. Mając ponad sto wyścigów na koncie, nie może być wybrany kosztem Yukiego Tsunody - uważa francuskie Auto Hebdo, natomiast włoskie Corriere dello Sport dodaje: Kwiat będzie ofiarą Yukiego Tsunody w 2021 roku.

Masafumi Yamamoto z Hondy potwierdza, że obecnie trwają rozmowy z Helmutem Marko, które mają zakończyć się angażem Tsunody w AlphaTauri. Rozmawiałem z Marko po wyścigu w Rosji i powiedział mi, że to wielka szkoda, iż drugi wyścig F2 przerwano czerwoną flagą. Tak czy inaczej jest on [Tsunoda] na trzecim miejscu w mistrzostwach. Nie spodziewamy się jednak żadnych ogłoszeń krótko po wyścigu w Rosji. Mamy wczesny październik, a ja jestem zajęty rozmowami z Marko na temat różnych możliwości. Nie doszedłem doszedłem do żadnych wniosków, nawet jeżeli Marko jest wielkim fanem Tsunody.