R. Schumacher: Nie wyobrażam sobie, by Micka mogło zabraknąć w F1

Niemieccy dziennikarze są przekonani, że 21-latek doczeka się debiutu w 2021 roku.
01.10.2010:18
Mateusz Szymkiewicz
728wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ralf Schumacher przyznał, że nie wyobraża sobie, by Mick Schumacher nie zadebiutował w Formule 1 w sezonie 2021.

Syn Michaela Schumachera na dwie rundy przed końcem sezonu Formuły 2 jest liderem klasyfikacji. Niemiec dysponując wsparciem Ferrari jest łączony z angażem w F1 od 2021 roku, głównie z klienckimi zespołami włoskiego producenta - Alfą Romeo oraz Haasem.

Zdaniem Ralfa Schumachera, dla którego Mick jest bratankiem, debiut 21-latka w serii Grand Prix jest nieunikniony. Jego krzywa rozwoju w tym roku jest bardzo obiecująca. Nie potrafię sobie wyobrazić, by Mick nie startował w Formule 1 w następnym roku. Przez wiele lat pokazywał w juniorskich kategoriach, że jest jednym z najlepszych, więc to jasne, iż ma potencjał na starty w Formule 1 - powiedział były zawodnik Jordana, Williamsa oraz Toyoty.

Zdaniem prezentera RTL - Floriana Koniga, informacja o udziale Schumachera w pierwszym treningu na Nurburgringu jest wyraźnym sygnałem, że Niemiec zostanie etatowym kierowcą Alfy Romeo. Z kolei Sascha Roos ze Sky Deutschland uważa: Jeżeli Mick nic nie zepsuje, będzie w tym roku w czołowej trójce w Formule 2. Byłoby to bardzo nietypowe, gdyby poszedł w odstawkę na następny sezon. Prawdopodobieństwo, że będzie kierowcą Alfy Romeo jest bardzo wysokie.