Melbourne pewne bezpiecznego otwarcia sezonu w 2021

Organizatorzy wyścigu oczekują rychłego potwierdzenia marcowego terminu.
30.10.2010:53
Maciej Wróbel
359wyświetlenia
Embed from Getty Images

Organizatorzy Grand Prix Australii zakomunikowali, iż otwarcie sezonu w Melbourne jest całkowicie bezpieczne.

Z uwagi na surowe obostrzenia w stanie Wiktoria, termin rozegrania Grand Prix Australii był w ostatnich tygodniach przedmiotem licznych spekulacji. Według prowizorycznego kalendarza, który wyciekł do internetu w ubiegłym tygodniu, wyścig w Albert Park miałby odbyć się w drugiej połowie października, podczas gdy inauguracja sezonu odbyłaby się w Bahrajnie.

W ujawnionym w ten wtorek przez Liberty Media kalendarzu na sezon 2021 Grand Prix Australii wróciło jednak na swoje tradycyjne miejsce. Sami organizatorzy potwierdzają, że otwarcie sezonu 2021 odbędzie się właśnie w Melbourne. Z przyjemnością informujemy, że impreza odbędzie się w tradycyjnym, marcowym okresie - brzmi komunikat AGPC.

Wyścig wkrótce zostanie ogłoszony inauguracją sezonu, gdy w ciągu najbliższych tygodni opublikowany zostanie prowizoryczny kalendarz. Dokładna data wciąż nie została ustalona, jednak z całą pewnością można zaplanować, że Grand Prix odbędzie się w połowie lub pod koniec marca.

Organizatorzy imprezy dodają również, że powrót Formuły 1 do Melbourne po tym, jak tegoroczna edycja imprezy została odwołana w ostatniej chwili z powodu rozwijającej się pandemii, jest szczególny dla ożywienia przemysłu sportowego i imprezowego w stanie Wiktoria.

Ogólna sytuacja w kontekście organizacji dużych wydarzeń zmieniła się i ściśle współpracujemy ze służbą zdrowia oraz rządem Wiktorii nad wypracowaniem rozsądnego, elastycznego, modułowego i - co najważniejsze - bezpiecznego od COVID-19 planu powitania fanów w Albert Park.