Marko sugeruje odejście Kwiata z AlphaTauri

Wyścigowy fotel należący obecnie do Rosjanina ma zostać przejęty przez Yukiego Tsunodę.
31.10.2016:23
Nataniel Piórkowski
1656wyświetlenia


Helmut Marko dobitnie zasugerował, że obecny sezon jest dla Daniiła Kwiata ostatnim w barwach AlphaTauri.

W tym tygodniu Red Bull oficjalnie ogłosił, iż aktualny partner Kwiata - Pierre Gasly, pozostanie w stajni z Faenzy co najmniej do końca nadchodzącej kampanii.

Francuz popisał się znakomitym występem w kwalifikacjach na Imoli, zapewniając sobie czwarte pole startowe do niedzielnego wyścigu.

W rozmowie z niemiecką telewizją Sky konsultant do spraw sportów motorowych Red Bulla - Helmut Marko, został zapytany o to dlaczego Gasly nie mógł liczyć na powrót do głównej ekipy austriackiego koncernu.

W odpowiedzi stwierdził: Pierre jeździ świetnie od samego początku roku. Nie będzie w Red Bullu, ponieważ AlphaTauri potrzebuje lidera. W nadchodzącym sezonie jego partnerem będzie bardzo młody kierowca.

Wtedy to ze strony redakcji Sky padło pytanie, czy w praktyce oznacza to, że Kwiat żegna się z zespołem a na jego miejsce zatrudniony zostanie Yuki Tsunoda, Marko odparł: Możecie postrzegać to w ten sposób.

Wcześniej szef AlphaTauri - Franz Tost przekonywał, że pomimo nadchodzącego rozstania z Hondą Tsunoda jest poważnym kandydatem do wyścigowego fotela na sezon 2021.