Tsunoda: Marko kazał mi skoncentrować się na Formule 1

Japończyk prosił o zgodę na udział w rundzie Euroformula Open na torze Spa.
06.11.2011:39
Mateusz Szymkiewicz
1969wyświetlenia
Embed from Getty Images

Yuki Tsunoda ujawnił, że Helmut Marko kazał mu w pełni skoncentrować się na drodze do Formuły 1.

Japończyk jest faworytem do przyszłorocznej posady w AlphaTauri, którą obecnie zajmuje Daniił Kwiat. Protegowany Red Bulla oraz Hondy ma za sobą pierwszy test z juniorską ekipą, natomiast na dalszym etapie sezonu ma jeszcze wziąć udział w piątkowym treningu oraz sesji dla debiutantów w Abu Zabi.

Jeżeli wystartuję w treningu w Bahrajnie, harmonogram będzie bardzo ciasny, ponieważ będę prowadził oba samochody [F1 i F2] - powiedział Yuki Tsunoda. Jest wielka różnica między Formułą 1 a Formułą 2, więc będzie to wymagający weekend. Nie wiem, czy ostatecznie wezmę udział, ale będzie to wyzwanie.

20-latek zdradził, że podczas długiej przerwy między rundami F2 w Rosji i Bahrajnie chciał wystartować na Spa w Euroformula Open. Mimo to plan Tsunody spotkał się ze sprzeciwem Helmuta Marko. Otrzymałem zaproszenie od Carlina i kiedy zapytałem o to Helmuta, usłyszałem: «Nie, skup się na Formule 1». Nie otrzymałem żadnej rady, na Imoli po prostu miałem przejechać 300 kilometrów.

Tsunoda zapytany również, czy jest podekscytowany wizją bycia pierwszym Japończykiem w stawce F1 od 2014 roku, odpowiedział: Jeżeli będę ścigał się w przyszłym roku, zdecydowanie chcę doświadczyć wyścigu na Suzuce w obecności fanów. Jeśli otrzymam szansę występu przed japońskimi kibicami, prawdopodobnie będzie to dla mnie najprzyjemniejszy wyścig w życiu.