Verstappen: Osiągi Albona mimo podium nie były najlepsze

Spekuluje się, że Holender naciska na Red Bulla, by od sezonu 2021 zatrudnił Hulkenberga.
30.11.2008:07
Mateusz Szymkiewicz
2072wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen otwarcie przyznał, że mimo trzeciego miejsca w Grand Prix Bahrajnu, osiągi Alexandra Albona były dalekie od optymalnych.

Kierowcy Red Bulla podczas niedzielnego wyścigu na torze Sakhir zdobyli pierwsze podwójne podium dla zespołu od Grand Prix Japonii 2017. Mimo to Albon wskoczył na trzecie miejsce w samej końcówce po awarii samochodu Sergio Pereza. Do momentu ogłoszenia neutralizacji, Tajlandczyk tracił do drugiego Verstappena około 25 sekund.

Oczywiście, było trochę szczęścia związanego z sytuacją Sergio, który miał naprawdę dobry wyścig - powiedział Alexander Albon. Mimo to biorąc pod uwagę piątek, chłopaki wykonały niesamowitą pracę, by przygotować samochód, w którym po prostu czułem się świetnie. Podwójne podium dobrze smakuje. Jestem z tego powodu szczęśliwy.

Postawę 24-latka skrytykował jednak zespołowy partner, który rzekomo naciska na zarząd Red Bulla, by zatrudnił od sezonu 2021 Nico Hulkenberga. Jeżeli jesteś 30 lub 40 sekund za partnerem, to nie jest to najlepszy występ, prawda? Mogę o tym mówić szczerze? Wielka szkoda z powodu Checo, ponieważ miał naprawdę mocny wyścig, ale z drugiej strony miło jest mieć Alexa na podium - powiedział Max Verstappen w rozmowie z Ziggo Sport.

Zupełnie inną opinię ma szef stajni z Milton Keynes - Christian Horner, który chwali odbudowę Albona po wypadku z drugiego treningu. Alex skorzystał na tym, co przydarzyło się Perezowi, ale jego powrót po wypadku z piątku był naprawdę mocny. Dni takie jak ten pomogą mu.