Horner: Decyzja o przyszłości Albona zapadnie po sezonie

Szef Red Bulla chwali występ Tajlandczyka w Grand Prix Bahrajnu.
01.12.2015:47
Mateusz Szymkiewicz
838wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner ujawnił, że decyzja w sprawie dalszej przyszłości Alexandra Albona w Red Bullu nie zapadnie przed końcem sezonu.

Stajnia z Milton Keynes posiada jedno wolne miejsce na przyszłoroczne mistrzostwa i ze względu na rozczarowującą formę Albona, pod uwagę są również brani kierowcy spoza juniorskiego programu. Dotychczas przedstawiciele Red Bulla wymieniali nazwiska Nico Hulkenberga oraz Sergio Pereza.

Wydaje mi się, że Alex pojechał dobry wyścig - powiedział Christian Horner, szef Red Bulla, komentując występ 24-latka w Grand Prix Bahrajnu. Sergio [Perez] miał pecha i Alex to wykorzystał, co moim zdaniem musimy widzieć z jego strony. Jego odbudowa po piątku była mocna. Po wypadku wywalczył czwarte pole startowe, a potem wykorzystał nieszczęście Sergio do finiszu na podium. Po raz pierwszy od Japonii 2017 mieliśmy dwóch kierowców w pierwszej trójce. To także nasze pierwsze podium w Bahrajnie od 2013 roku. To był dobry dzień dla Alexa.

Pomimo wcześniejszych deklaracji, że Albon pozna swoją przyszłość do Grand Prix Abu Zabi, Red Bull zadecyduje o drugim kierowcy dopiero po sezonie. Do czasu finałowego wyścigu nie będzie decyzji. Dajemy mu każdą możliwą okazję i chcemy, by odniósł sukces. To jasne, że dni takie jak ten pomogą mu, ale wciąż są jeszcze dwie rundy. Sergio robi najlepszą możliwą robotę, by dalej wzbudzać nasze zainteresowanie. Z kolei fortuna była po stronie Alexa, który zdobył podium.