Sauber bliski umowy na dostawy silników Ferrari do 2025 roku

W ostatnich tygodniach spekulowano, że ekipa z Hinwil może nawiązać współpracę z Renault.
20.01.2113:33
Mateusz Szymkiewicz
1180wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport informuje, że ekipa Sauber - obecnie rywalizująca pod nazwą Alfa Romeo - pozostanie przy silnikach Ferrari do końca 2025 roku.

Stajnia z Hinwil jest klientem Scuderii od sezonu 2010, natomiast w 2019 roku w ramach rozszerzonej współpracy przyjęła nazwę Alfa Romeo. Umowa na aktualnych warunkach wygaśnie jednak z końcem nadchodzącego sezonu, co wywołało spekulacje, iż Renault mogło zainteresować się partnerstwem z Sauberem.

Francuski producent po rozstaniu z McLarenem pozostał bez klienckich zespołów i niewykluczone, że będzie naciskał na znalezienie nowego kooperanta. Mimo to według Autosportu, właściciele Saubera zdecydowali się na rozwiązanie gwarantujące stabilizację, pozostając z Ferrari do końca 2025 roku.

Zrozumiałe, że mimo braku podpisów na umowie, obie strony miały już porozumieć się w kwestii dalszej współpracy. Do projektu przyszłorocznego samochodu ekipy z Hinwil zostały już naniesione wymiary jednostki napędowej oraz skrzyni biegów Ferrari.

Dużą niewiadomą pozostawaje korzystanie z nazwy Alfa Romeo po sezonie 2021. W ostatnich tygodniach doszło do fuzji Grupy Fiat-Chrysler z PSA i niewykluczone, że część podległych marek wycofa swoją aktywność ze sportów motorowych.