Sirotkin: Spodziewam się wyrównanego pojedynku Alonso z Oconem

Rosjanin dodał, że nie jest pewny utrzymania funkcji trzeciego kierowcy Alpine.
20.01.2111:29
Mateusz Szymkiewicz
1211wyświetlenia
Embed from Getty Images

Siergiej Sirotkin uważa, że Fernando Alonso czeka trudny wewnętrzny pojedynek z Estebanem Oconem w sezonie 2021.

Hiszpan powróci do startów w Formule 1 z ekipą Alpine, która dotychczas rywalizowała pod identyfikacją Renault. Jego partnerem będzie Ocon, który związany jest ze stajnią z Enstone od ubiegłego roku.

Zdaniem Siergieja Sirotkina, pomimo sporej porażki z Danielem Ricciardo, Francuz będzie o wiele lepiej wyglądał na tle Fernando Alonso, mając większe doświadczenie z bolidem A521. Esteban będzie lepiej rozumiał zespół oraz samochód. Nie spodziewam się, że będzie całkowicie w cieniu Alonso. Wydaje mi się, że Fernando może mieć trudności, by od razu wejść na poziom Daniela. Fernando będzie miał wielkie oczekiwania wobec zespołu, ale podobnie będzie w drugą stronę od samego początku sezonu.

Uważam, że pojedynek Alonso z Oconem będzie bardzo wyrównany. Zdobycie miejsca na podium bardzo pomogło Estebanowi. Dało się zauważyć, że zrzuciło to balast z jego ramion, a to bardzo ważna rzecz w wyścigach. Kiedy znajdujesz się w trudnym położeniu, ulegasz presji, wówczas jesteś przegranym.

Sirotkin, który był wieloletnim trzecim kierowcą Renault, przyznał, że nie ma pewności, czy utrzyma swoją funkcję w ramach projektu Alpine. Mniej więcej wiem co chcę robić w 2021 roku, ale ostatecznie muszę przekonać się co mnie zainteresuje. Jeżeli opcja w F1 będzie pasowała do moich celów, wówczas będę chętny pozostać w padoku. Mimo to spędzanie tak dużej ilości czasu bez startów nie jest łatwe. Obecna sytuacja nie sprzyja jak najszybszemu zrozumieniu co wydarzy się w nowym sezonie.