Monako rozpoczyna przygotowania toru na nadchodzące Grand Prix

Zeszłoroczny wyścig w Monte Carlo został odwołany ze względu na pandemię koronawirusa.
18.02.2116:34
Łukasz Tarnacki
853wyświetlenia
Embed from Getty Images

Początek budowy pętli w Monako rozpocznie się już w przyszłym tygodniu, aby zdążyć na wyścigi Formuły 1, Formuły E oraz inne planowane wydarzenia.

W styczniu oficjalny organizator Grand Prix Monako stwierdził, że nie ma zamiaru ponownie odwoływać wyścigów, tak jak miało to miejsce w sezonie 2020. W związku z tym w podjęto decyzje jakoby przygotowania toru miały ruszyć już od najbliższego poniedziałku .

Planowane jest przemalowanie różnego rodzaju oznakowań oraz wprowadzenie bogatszej infrastruktury, a także zwiększenie ograniczenia ruchu wokół nitki toru, aby zapewnić bezproblemową organizację trzech imprez.

Prace ruszą 22 lutego i potrwają siedem tygodni, dzięki czemu pętla będzie gotowa na Historyczne Grand Prix zaplanowane na okres 23-25 kwietnia. Następne w kolejce, z terminem wyznaczonym na 8 maja jest E-Prix Monako odbywające się w ramach mistrzostw Formuły E. F1 natomiast rozegra swój wyścig w księstwie dopiero 23 maja. Będzie to pierwszy raz w historii, kiedy te wszystkie trzy eventy odbędą się w jednym roku kolejno po sobie.

W ubiegłym sezonie po raz pierwszy od 1954 roku nie udało się zorganizować Grand Prix Formuły 1 na ulicach Monte Carlo, które tradycyjnie jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w całym kalendarzu.

Wiadomość ta jest impulsem dla świata F1 w odniesieniu do tegorocznego harmonogramu, który już uległ pewnym zmianom z powodu trwającej pandemii. Początek sezonu przesunięty został o tydzień wprzód, przerzucając tym samym zmagania na Albert Park aż na listopad. GP Chin natomiast w ogóle nie zaznało miejsca w kalendarzu ma sezon 2021.

Wyścig w Monako zaplanowany został jako piąty weekend wyścigowy w tym roku. Odbędzie się on po zmaganiach w Bahrajnie, we Włoszech, Portugalii oraz Hiszpanii.