Perez: Wyciągnięcie maksimum z Red Bulla zajmie mi pięć wyścigów

31-latek uważa, że pełne zrozumienie auta wymaga jazdy w różnych warunkach.
14.03.2119:45
Maciej Wróbel
1006wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez uważa, że w bolidzie RB16B drzemie bardzo duży potencjał, ale na nabranie pełnej prędkości za jego kierownicą będzie potrzebować kilku weekendów wyścigowych.

Meksykanin zakończył swój udział w testach przed przerwą niedzielnej sesji, będąc wówczas najszybszym kierowcą na torze. Nowy zawodnik Red Bulla przyznaje, że wciąż przystosowuje się do nowego samochodu i otoczenia i wierzy, że zespół ma potencjał, by zaliczyć mocny sezon 2021.

Zdaniem Pereza RB16B jest zupełnie inną maszyną w wielu obszarach od jego poprzedniego samochodu. Sposób, w jaki prowadzi się każdy z samochodów jest zupełnie inny - uważa 31-latek. Musisz więc przystosować się do innego bolidu i do innego stylu.

Ogólnie muszę też przyznać, że w tym bolidzie tkwi bardzo duży potencjał. Myślę, że gdy tylko w pełni opanuję samochód, powinniśmy wyglądać dobrze. Zapytany o to, jak dużo czasu zajmie mu okiełznanie auta, zwycięzca Grand Prix Sakhiru odparł: Ciężko podać konkretną liczbę. Myślę, że jakieś pięć wyścigów.

Kiedy weźmiemy już udział w bardzo różnych wyścigach, odbywających się w różnych warunkach, zrozumiem samochód i zespół dużo lepiej. Myślę że pięć wyścigów, przyzwoitych wyścigów, powinno wystarczyć - dodał Perez.