J. Verstappen: Max może wygrać w Imoli

Holender podkreśla, że Red Bull jest absolutnie gotowy do walki z Mercedesem.
06.04.2117:08
Maciej Wróbel
1341wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jos Verstappen jest przekonany, że jego syn - Max - będzie dysponował zwycięskim autem na Imoli, a także w pozostałej części sezonu.

Podczas inauguracji sezonu 2021 w Bahrajnie Max Verstappen dominował przez cały weekend, by ostatecznie ulec Lewisowi Hamiltonowi w niedzielnym wyścigu. Holendrowi udało się nawet na chwilę znaleźć się przed kierowcą Mercedesa, jednak wyprzedził go poza torem i ostatecznie musiał oddać pozycję.

Ojciec kierowcy Red Bulla, Jos Verstappen, uważa, że to oczywiste, iż w Bahrajnie austriacka stajnia miała zwycięski samochód. Wszyscy to widzieliśmy. Mercedes opracował dobrą strategię, ale dobre jest w tym roku to, że wiemy, że możemy powalczyć o zwycięstwo w kolejnym wyścigu. A czegoś takiego nie mieliśmy w poprzednich latach - powiedział 49-latek w rozmowie z Ziggo Sport.

Były kierowca zespołów Arrows i Benetton dodał, iż Red Bull jest gotowy stanąć do walki z Mercedesem, pomimo że stajnia z Brackley zdołała odrobić znaczną część strat z przedsezonowych testów. My również nie śpimy. Jesteśmy czujni. Wiemy, co nadchodzi i jesteśmy gotowi. Będzie to zatem naprawdę ekscytujące.