Mekies: Ferrari skierowało już 90-95% zasobów na sezon 2022

W tym roku do bolidu SF21 wprowadzone zostaną tylko nieznaczne poprawki.
12.05.2114:43
Nataniel Piórkowski
1922wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari skierowało już niemal sto procent swoich zasobów na rozwój przyszłorocznego bolidu - potwierdził dyrektor sportowy Scuderii, Laurent Mekies.

Pomimo tego, że włoski zespół zaprezentował obiecującą dyspozycję na starcie bieżącego sezonu, to zdecydowana większość inżynierów i techników pracuje nad projektem zupełnie nowej konstrukcji.

Już teraz niemal wszystkie zasoby są przenoszone na rozwój przyszłorocznego projektu. Jeśli miałbym podzielić się z wami konkretnymi liczbami, to powiedziałbym, że 90 może 95 procent zasobów jest już skoncentrowana na nowym bolidzie - wyjaśniał Mekies.

Wcześniej szef Ferrari - Mattia Binotto zakomunikował, że Ferrari koncentruje się już wyłącznie na kolejnym sezonie. Komentując słowa Włocha Mekies dodał: To dla nas oczywiste. Mattia wyraził się bardzo jasno. Skupiamy się na 2022 roku.

Fakt, że stawka jest bardzo wyrównana i trzeba poszukiwać setnych lub dziesiętnych aby awansować z szóstego na trzecie miejsce, nie wpłynie na naszą strategię. Koncentracja jest skierowana na przyszły rok. Olbrzymia część naszych zasobów skupia się już tylko na tym.

To wcale nie oznacza, że nie ma detali obecnego bolidu, które nie ulegną zmianie. Ogólnie jednak skupiamy się na sezonie 2022, nawet jeśli teraz stawka jest bardzo zbita. Była to dla nas oczywista decyzja.