Marko wyklucza powrót Kwiata do juniorskiego programu Red Bulla

Austriak ujawnił również, że umowa Pierre'a Gasly obowiązuje do 2023 roku.
31.05.2113:21
Mateusz Szymkiewicz
1258wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko definitywnie wykluczył kolejny powrót Daniiła Kwiata do juniorskiego programu Red Bulla.

Rosjanin reprezentował zespoły austriackiego koncernu w latach 2014-2017 oraz 2019-2020. Ostatnim miejscem startów kierowcy było AlphaTauri, w którym aktualnie jest zatrudniony Yuki Tsunoda. Japończyk po mocnym debiucie, w kolejnych wyścigach mocno spuścił z tonu i został skrytykowany przez szefa Red Bull Junior Team, co podważyło jego pozycję we włoskiej stajni.

Zdecydowanie nie - odpowiedział Helmut Marko na pytanie, czy rozważa powrót w przyszłości Daniiła Kwiata. Koncentrujemy się na naszych aktualnych kierowcach. Poza tym z tego co wiem, to posiada on kontrakt z Alpine.

78-latek rozmawiając z Formel1.de, ujawnił również, że Red Bull oraz AlphaTauri nie biorą pod uwagę rozstania z Pierre Gasly'm. Z tego co pamiętam, to kontrakt Gasly'ego obowiązuje również w kolejnych dwóch latach, niezależnie od tego, czy będzie startował w Red Bull Racing lub AlphaTauri. Jak już jednak powiedziałem, nie myślimy o naszych przyszłych składach. Czas na decyzje będzie podczas letniej przerwy.

Marko dodał, że póki co jest zadowolony z niedzielnych występów Sergio Pereza w Red Bullu, choć oczekuje od niego poprawy tempa kwalifikacyjnego. Osiągi Pereza są bardzo pozytywne w wyścigach. Czasem jest na poziomie nawet Maksa Verstappena. Mimo to musimy znaleźć coś ekstra w kwalifikacjach. Musimy dostrzec poprawę. Nasz zespół jest bardzo popularny na rynku kierowców, więc nie potrafię sobie wyobrazić, by ktoś rozpoczął negocjacje z kimś bez wcześniejszych rozmów z nami.