Burmistrz Londynu otwarty na organizację ulicznego Grand Prix

Sadiq Khan ujawnił, iż pozostaje w kontakcie z władzami Formuły 1.
20.06.2109:08
Maciej Wróbel
310wyświetlenia
Embed from Getty Images

Burmistrz Londynu, Sadiq Khan, wyraził zainteresowanie organizacją Grand Prix Formuły 1 na ulicach brytyjskiej stolicy.

Od kilku lat Londyn znajduje się w orbicie zainteresowań władz F1 jako jedno z potencjalnych miejsc organizacji wyścigu. Na temat stolicy Zjednoczonego Królestwa zrobiło się głośno w kontekście Formuły 1 choćby w roku 2018, kiedy to mocno niepewne były losy wyścigu na Silverstone po sezonie 2019.

W maju tego roku szef Mercedesa, Toto Wolff, ponownie wezwał brytyjskie władze do rozważenia pomysłu wyścigu ulicznego w Londynie. Ściganie w Londynie byłoby absolutnym hitem i mam nadzieję, że burmistrz Londynu i pan premier Johnson czytają to i uda nam się z tym ruszyć - powiedział Austriak.

Jak wynika z niedawnego raportu gazety London Evening Standard, niektórzy uważają, iż Londyn stracił status sportowej stolicy świata. Burmistrz Sadiq Khan przyznał, że miasto nie może być tym usatysfakcjonowane.

Rozmawiamy z Formułą 1 i są naprawdę otwarci - powiedział Khan. Prawda jest taka, że urzędującym mistrzem świata jest Brytyjczyk. Lewis Hamilton jest dumą naszego narodu i całego sportu i byłoby wspaniale mieć Grand Prix w stolicy i tym samym mieć Silverstone i Londyn w kalendarzu.

Myślę, że w przyszłym roku byłoby na to za wcześnie, ale jestem pod wrażeniem działań Formuły 1 i jestem chętny na to, by doszło do realizacji tych planów tak szybko, jak tylko to będzie możliwe - dodał polityk Partii Pracy.