Domenicali: Liczę na pełne trybuny podczas Grand Prix Austrii

Lokalne władze na pierwszy z dwóch wyścigów zatwierdziły tylko 15-tysięczną publiczność.
24.06.2108:38
Łukasz Tarnacki
361wyświetlenia
Embed from Getty Images

Organy zarządzające Formuły 1 liczą na możliwość całkowitego zapełnienia trybun podczas drugiego weekendu wyścigowego w Austrii.

Lokalne władze odpowiedzialne za region wokół toru Red Bull Ring zatwierdziły jedynie 15-tysięczną publiczność na pierwszy etap rywalizacji w Spielbergu. Ich plan zakłada utworzenie wokół toru pięciu stref z pojemnością do 3000 widzów każda. Fanom przydzielone zostaną odpowiednie miejsca na trybunach oraz parkingach. Zastosujemy koncepcję zakładającą rygorystyczne środki ochrony zdrowia - zapowiadają Austriacy.

Dyrektor generalny F1 - Stefano Domenicali, przyznał, że dobrze było widzieć aż piętnaście tysięcy kibiców, którzy mogli w ostatni weekend obserwować zmagania na francuskim Paul Ricard. Teraz Włoch liczy jednak na możliwość zapełnienia trybun podczas drugiego wyścigu w Austrii. Już w tę niedzielę kibiców będzie dosyć dużo. Liczę jednak na to, że za tydzień uda się całkowicie zapełnić trybuny. Jeśli spełnimy wszystkie wymogi bezpieczeństwa w danych krajach, to zobaczymy też więcej kibiców w przyszłości. Będzie to doskonałe uzupełnienie tak ekscytującego sezonu.

Niektórzy działacze F1 uważają, że organizacja wszystkich 23 zaplanowanych na ten rok wyścigów może okazać się niewykonalna. Domenicali twierdzi jednak, że organy zarządzające zrobią wszystko, aby pierwotny plan został w dalszym ciągu realizowany. Omówiliśmy to z zespołami. Naszym celem są 23 wyścigi i zrobimy wszystko, co konieczne, aby to uskutecznić. Kiedy sezon jest tak interesujący, nie chcemy przegapić ani jednej rywalizacji.