Tanabe: Silnik Verstappena mógł przetrwać wypadek

Egzemplarz z bolidu Holendra został wysłany do Sakury na inspekcję.
20.07.2111:22
Mateusz Szymkiewicz
1338wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor techniczny Hondy - Toyoharu Tanabe, zakłada, że jednostka napędowa z bolidu Maksa Verstappena mogła przetrwać wypadek na Silverstone.

Holender odpadł z Grand Prix Wielkiej Brytanii na pierwszym okrążeniu po kolizji z Lewisem Hamiltonem. W konsekwencji zawodnik Red Bulla niemal z pełną prędkością uderzył tyłem RB16B w bariery okalające zakręt Copse.

Jak ujawnił Helmut Marko, po wstępnych oględzinach uszkodzenia samochodu Verstappena są wyceniane na 750 tysięcy euro. Z kolei Honda skierowała silnik do Sakury, gdzie przejdzie dokładną inspekcję i zostanie oszacowana jego przydatność na dalszym etapie sezonu 2021.

Kiedy zobaczyłem pierwsze ujęcia samochodu, od razu pomyślałem «To są wielkie uszkodzenia» - powiedział Toyoharu Tanabe dla Auto Hebdo. W rzeczywistości zniszczenia mogą być mniejsze niż się z początku wydawało. Wciąż jest jednak za wcześnie, by dokonać dokładnej oceny i wskazać co wymaga wymiany. Blok silnika został skierowany do Sakury i przejdzie dokładną analizę, po czym podejmiemy decyzję. Nie wiem jakie konsekwencje nas spotkają po przeciążeniu 51G. Wszystko będzie zależało od tego, która strona przyjęła uderzenie.