Ricciardo chce przejechać wyścig w trybie pełnego ataku

Australijczyk zapewnił sobie w sprincie drugą pozycję na starcie wyścigu o GP Włoch.
11.09.2117:39
Nataniel Piórkowski
599wyświetlenia


Daniel Ricciardo obiecuje, że postara się przejechać niedzielny wyścig o Grand Prix Włoch w trybie pełnego ataku, po tym jak zapewnił sobie drugie pole startowe w sobotnim sprincie.

Australijczyk zyskał dwie pozycje na starcie, przesuwając się przed kolegę z zespołu - Lando Norrisa oraz Lewisa Hamiltona, który zaliczył koszmarny start z P2.

Kierowca z Perth ukończył sprint na trzeciej lokacie, ale ze względu na karę nałożoną na Bottasa w niedzielę ustawi swój bolid w pierwszym rzędzie, obok Maxa Verstappena.

Minęło sporo czasu, odkąd ostatni raz byłem w takiej sytuacji. Dobrze tu wrócić! Jutro czeka nas ważny dzień, ale zyskaliśmy jedną pozycję dzięki problemom Valtteriego. Będziemy w pierwszym rzędzie - dawno tak nie było, więc jestem bardzo zadowolony.

W pierwszym zakręcie Pierre Gasly zahaczył przednim skrzydłem o lewe tylne koło w bolidzie Ricciardo. Był to jedyny nerwowy moment w sprincie zawodnika McLarena.

Zapytany o to, czy w niedzielę zachowa ostrożność, czy też zdecyduje się na tryb pełnego ataku, Ricciardo wypalił: Pełny atak, pełny atak! Dzisiejszy dzień dał mi szansę, to dobry początek. Myślałem, że w pierwszym zakręcie dopadnę Maxa, ale jechał po wewnętrznej. Nie mogę się już doczekać niedzieli!.