Vettel i Stroll pozostaną kierowcami Astona Martina w sezonie 2022

Stajnia z Silverstone jako kolejna nie dokona zmian w swoim składzie.
16.09.2110:41
Maciej Wróbel
2083wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Aston Martin oficjalnie potwierdził, iż jego skład kierowców w sezonie 2022 nadal tworzyć będą Sebastian Vettel i Lance Stroll.

Od dawna oczekiwano, że stajnia z Silverstone zdecyduje się utrzymać swój aktualny duet kierowców, lecz opóźnienie w ogłoszeniu decyzji zrodziło liczne spekulacje co do przyszłości zawodników, szczególnie w wypadku Sebastiana Vettela.

Zespół kilkakrotnie jednak dementował te doniesienia tłumacząc opóźnienia negocjacjami w sprawie pewnych klauzul w kontrakcie. Ostatecznie dziś zespół potwierdził, że zarówno czterokrotny mistrz świata, jak i 22-letni Kanadyjczyk będą reprezentować Astona Martina także w kolejnym sezonie.

Dla Strolla będzie to już czwarty sezon z ekipą z Silverstone i drugi pod szyldem Astona Martina. Dla Vettela będzie to drugi rok z zespołem. Niemiec zdołał wywalczyć w trakcie bieżącej kampanii dwa podia dla swojej nowej ekipy, jednakże na Węgrzech został zdyskwalifikowany z powodu braku wystarczającej ilości paliwa na mecie.

Naprawdę nie mogę się doczekać, aby zacząć ścigać się samochodami F1 nowej generacji - powiedział Vettel. Wyglądają zupełnie inaczej, a nowe regulacje techniczne powinny sprawić, że nasze samochody będą mogły jeździć znacznie bliżej siebie, niż wcześniej.

Bardziej ekscytujące ściganie będzie świetne zarówno dla kierowców, jak i dla fanów. Zmiany są tak duże, że każdy zespół będzie zaczynał od nowa, więc będzie to znakomita okazja dla Astona Martina. Wierzę w siłę naszego nowego, dojrzewającego zespołu i już teraz spoglądam w kierunku roku 2022.

Lance Stroll natomiast przyznaje, że jego zespół nie osiągnął w tym roku zakładanych celów, jednocześnie wierząc, że kolejny rok przyniesie oczekiwany postęp. Następny sezon, który będzie drugim u boku Sebastiana, będzie już moim szóstym rokiem w F1 - stwierdził Kanadyjczyk. Zaczęliśmy wspólnie tę kampanię z Astonem Martinem i naprawdę nie mogę się doczekać kontynuacji tej podróży w przyszłym roku.

Nie osiągnęliśmy w tym sezonie tego, co zakładaliśmy, ale to tylko zwiększyło nasz zapał i głód sukcesu przed kolejnym sezonem. Teraz, z prestiżem i wsparciem Astona Martina i nowymi, wspaniałymi sponsorami i partnerami, które przyciągnęła tak prestiżowa marka, jesteśmy w dobrym położeniu, aby poprawić nasze osiągi w sezonie 2022.