Budkowski: Alpine nie będzie blokowało umowy Zhou z Alfą

Junior francuskiego zespołu jest faworytem do posady u boku Bottasa.
25.09.2112:33
Mateusz Szymkiewicz
518wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Alpine - Marcin Budkowski, deklaruje, że nie będzie blokował umowy Guanyu Zhou z Alfą Romeo.

Chińczyk jest wieloletnim juniorem stajni z Enstone i w jej barwach wystąpił w pierwszym treningu do Grand Prix Austrii. Mimo to kierowca ma być o krok od przenosin do Alfy Romeo, gdzie pozostaje jedyna wolna posada na sezon 2022.

Budkowski pytany w Soczi o potencjalną utratę juniora na rzecz konkurencji, odpowiedział: Jest wiele plotek i nie zamierzam ich komentować, albo odnosić się do naszych kontraktów z kierowcami. Oceniamy opcje związane z akademią oraz jej sukcesy. Prowadzimy ją, ponieważ chcemy mieć kierowców gotowych dla Alpine oraz dla Formuły 1. Projekt będzie udany, jeżeli uda nam się dostarczać zawodników, więc nie będziemy stali im na drodze do podjęcia wyzwania w F1. Byłoby to negatywne dla ich karier oraz naszego programu.

Polak przyznał, że kontrakt Zhou na starty z Alfą Romeo będzie dowodem na efektywne działanie akademii Alpine. Chyba dobrze jest mieć takie problemy, prawda? W zasadzie możemy mówić, że nasza akademia odniosła sukces w generowaniu talentów i kilka z nich jest gotowych na F1. Należą się podziękowania Mii Sharizmanowi, który pełni funkcję dyrektora i przygotowuje juniorów do pokonywania kolejnych szczebli w juniorskich seriach.