FIA wydała komunikat w sprawie kwalifikacji

Organizatorzy oczekują na ponowne otwarcie lokalnego lotniska i powrót helikoptera.
25.09.2112:31
Nataniel Piórkowski
1114wyświetlenia
Embed from Getty Images

FIA opublikowała komunikat w sprawie sobotnich kwalifikacji F1, przyznając, że jakakolwiek aktywność na torze będzie uzależniona od otwarcia lokalnego lotniska.

Trzeci trening w Soczi został odwołany z powodu ulewy. Podobny los spotkał nieco wcześniej pierwszy wyścig Formuły 2.

Chociaż dyrektor wyścigu - Michael Masi, wyraził nadzieję na rozegranie czasówki F1 w sobotę po południu, to zasugerował, że alternatywną opcją cały czas pozostanie przeniesienie jej na niedzielny poranek.

Sobotnie plany są uzależnione od możliwości powrotu helikoptera medycznego z lotniska na tor, co w przypadku poprawy warunków pozwoliłoby na przeprowadzanie kolejnych sesji z harmonogramu weekendu Grand Prix.

Opublikowany został zaktualizowany harmonogram a kolejną sesją będą kwalifikacje Formuły 1 mające odbyć się w pierwotnie zaplanowanym czasie. Podczas gdy warunki na torze uległy poprawie, w okolicy nadal panuje niesprzyjająca pogoda, która ma wpływ na pracę lotniska oraz sieci drogowej.

Do kwalifikacji nie odbędą się więc żadne sesje. Do tego czasu spodziewamy się ponownego otwarcia lokalnego lotniska, dzięki czemu nasz helikopter medyczny mógłby wrócić do funkcjonowania a kolejne sesje przebiegałyby zgodnie z planem.