Tost broni Tsunodę po wypowiedzi o "zaskoczeniu nową umową"

"Jestem przekonany, że w przyszłości wszystkich zadziwi dobrymi wynikami".
04.10.2109:54
Mateusz Szymkiewicz
1026wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef AlphaTauri - Franz Tost, postanowił stanąć w obronie Yukiego Tsunody po wypowiedzi, że jest zaskoczony umową na sezon 2022.

Przed Grand Prix Włoch stajnia z Faenzy ogłosiła utrzymanie aktualnego składu kierowców. Japończyk podczas konferencji prasowej przyznał, że do samego końca nie było dla niego oczywiste, czy zespół zdecyduje się zatrzymać go po skomplikowanej debiutanckiej kampanii, w której wielokrotnie popełniał błędy.

Wystąpienie Tsunody spotkało się z krytyką Davida Coultharda, który uznał, że z takim podejściem dla 21-latka nie powinno być miejsca w Formule 1. Szkot jest również przekonany, że Tusnoda po sezonie 2022 pożegna się z mistrzostwami.

Jego zaskoczenie wynikało z tego, że nasza decyzja zapadła bardzo wcześnie - powiedział Franz Tost dla Sport1. Dawanie szansy młodemu kierowcy, by po chwili go zwolnić jest bezcelowe. Ma duży potencjał i cały czas się uczy. Nigdy nie kwestionowaliśmy jego dalszej obecności w naszym zespole. Tsunoda jest bardzo samokrytyczny, co jest dobrą cechą.

Formuła 1 stała się bardzo trudna oraz złożona, szczególnie dla młodych kierowców. Tsunoda bardzo dobrze rozpoczął, lecz później zaczął przesadzać. Wpadł w okres wypadków, który bardzo często przydarza się młodym zawodnikom. W międzyczasie mógł zrozumieć gdzie są limity. Jestem przekonany, że w przyszłości wszystkich zadziwi dobrymi wynikami.

Partnerem Tsunody pozostanie Pierre Gasly, który krytycznie wypowiadał się o decyzji Red Bulla związanej z zatrzymaniem Sergio Pereza na sezon 2022. Gasly czuje się u nas jak w domu i chcemy spełniać każde jego życzenie. Wiele rozmawiamy. Jest wciąż młody i ma czas. Na przyszłość posiadamy wiele opcji. Są z nami Liam Lawson oraz Juri Vips, którzy wystąpią podczas testów młodych kierowców w Abu Zabi.