Alfa Romeo bliska podjęcia decyzji w sprawie drugiego kierowcy

Komunikatu w tej sprawie należy spodziewać się po GP Brazylii.
06.11.2114:56
Nataniel Piórkowski
939wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alfa Romeo jest coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie wyboru zespołowego kolegi Valtteriego Bottasa na sezon 2022.

Po tym jak negocjacje w sprawie przejęcia ekipy przez konsorcjum Michaela Andrettiego zakończyły się niepowodzeniem, z rywalizacji o miejsce w składzie wypadł Colton Herta.

W walce o wyścigowy fotel mają wciąż liczyć się kierowcy juniorskiego programu Alpine - Guanyu Zhou i Oscar Piastri. Vasseur zapewnia przy tym, iż jego ekipa nie będzie pochopna w swych działaniach.

Zamierzamy podjąć decyzję teraz, gdy z różnych powodów nie jesteśmy już w centrum zainteresowania. Ustalimy wszystko w ciągu kilku najbliższych dni - prawdopodobnie po Brazylii.

Musimy zachować spokój. To ważny wybór. Wkrótce podejmiemy decyzję. Gdy tylko do tego dojdzie, zostaniecie o niej poinformowani - dodał Francuz.

Podczas gdy Antonio Giovinazzi liczy na przedłużenie współpracy ze szwajcarską stajnią, Vasseur jest świadomy dylematu zachowania pewnej ciągłości w składzie kierowców.

Otwartym pozostaje kwestia tego, czy interesuje nas zmiana obu kierowców w sezonie nowych przepisów, czy właśnie ze względu na nie istotna jest pewna stabilność. Wiemy, że przygotowania do nowego sezonu będą bardzo krótkie. To dwie trzydniowe tury, które mogą ulec skróceniu w przypadku awarii lub pogody.

To oznacza, że musimy być gotowi już od pierwszego dnia. Dobrze wiemy, że w tego rodzaju mistrzostwach, to właśnie pierwsze wyścigi dają bardzo często szansę na zgarnięcie dużych zdobyczy punktowych. To prawda, że stabilność w składzie kierowców jest ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji. Nie jest jednak jedynym.