Motorsport: Zhou bliski utraty miejsca w Alfie na sezon 2024

Zespół ma brać pod uwagę angaż Theo Pourchaire'a lub Felipe Drugovicha.
25.08.2316:11
Mateusz Szymkiewicz
1676wyświetlenia
Embed from Getty Images

Włoska edycja Motorsport.com informuje, że Guanyu Zhou może stracić miejsce w Alfie Romeo przed sezonem 2024.

Stajnia z Hinwil dysponuje ważnym kontraktem ze swoim liderem - Valtterim Bottasem. W przypadku Chińczyka rozmowy dotyczące nowej umowy miały nawet nie wystartować. Według ustaleń dziennikarza Roberto Chinchero, obóz zarządzający karierą 24-latka wystosował zapytanie do Alfy w sprawie statusu kierowcy przed kolejnymi mistrzostwami, nie otrzymując oficjalnej odpowiedzi.

Zdaniem Juliena Febreau z francuskiego Canal+, Zhou utracił dużą część wsparcia finansowego rodzimych sponsorów. Wkład Chińczyka w Alfę Romeo szacuje się na około 20 milionów euro.

Z dalszej części raportu Motorsport.com dowiadujemy się, iż Zhou może wkroczyć na rynek, by podjąć rozmowy z Williamsem oraz AlphaTauri. Mimo to stajnia z Grove ma być zdecydowana na zatrzymanie Logana Sargeanta u boku Alexandra Albona, natomiast roszady w AlphaTauri będą uzależnione od sytuacji Sergio Pereza w Red Bullu.

Alternatywami Alfy Romeo, która zostanie przekształcona w Saubera, mają być Theo Pourchaire oraz Felipe Drugovich. Francuz jest juniorem stajni z Hinwil, a w tegorocznym sezonie F2 zajmuje pozycję lidera klasyfikacji. Z kolei Drugovich jest zeszłorocznym czempionem oficjalnego przedsionka i jest związany z Astonem Martinem jako trzeci kierowca. Brazylijczyk ma być również aktywny w padoku IndyCar, chcąc wrócić do regularnych startów od sezonu 2024.