Horner: Max musi uniknąć powtórki ze startu GP Meksyku 2019

Szef RBR wciąż wierzy, że jego ekipa ma szansę na zwycięstwo w niedzielnym wyścigu.
07.11.2113:25
Nataniel Piórkowski
816wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner ostrzega Maxa Verstappena przed powtórką ze startu GP Meksyku 2019.

Autodromo Hermanos Rodriguez wyróżnia się jednym z najdłuższych dojazdów do pierwszego zakrętu spośród wszystkich torów w kalendarzu. Dzięki temu kierowcy startujący za zdobywca pole position zyskują szansę, by skorzystać z jazdy w cieniu aerodynamicznym, który znacząco zwiększa ich prędkość.

Szef RBR przekonuje, że z perspektywy walczącego o tytuł Verstappena najważniejszy będzie czysty start i przejechanie trzech pierwszych wiraży bez wmieszania się w incydenty.

Trzeba tu być ostrożnym - zbyt długie wywieranie presji nie wchodzi w grę, ponieważ doprowadza do niekontrolowanego wzrostu temperatury - wyjaśniał Brytyjczyk w rozmowie ze Sky.

Myślę, że pierwszą dobrą okazją jest T1. Wystarczy obejrzeć powtórki z 2019 roku, aby zobaczyć, że może tam dojść do naprawdę soczystych akcji. Efekt jazdy w strudze jest najsilniejszy na pierwszym okrążeniu, przy trybunach. Obaj nasi kierowcy muszą więc zaliczyć udany start.

Dopytywany o to, jak duże ryzyko może podjąć Verstappen w pierwszym zakręcie, Horner tłumaczył: Nie chcemy powtórki z 2019 roku. Max startował wtedy z trzeciego miejsca. Lewis pojechał bardzo agresywnie w drugim zakręcie a przebicie opony [po kontakcie z Bottasem] zrujnowało resztę naszego wyścigu.

Przede wszystkim trzeba dojechać do mety. Nadal uważam jednak, że stoimy przed wielką szansą, nawet jeśli realizacja celu może okazać się nieco trudniejsza, niż spodziewaliśmy się w sobotę rano.

Horner dodał, że istnieje niewielkie prawdopodobieństwo tego, że Verstappen skorzysta w wyścigu z miękkich opon.

Przez cały weekend prezentowaliśmy całkiem niezłe tempo na pośredniej mieszance. Prawdę mówiąc nie widzimy miękkich opon na wyścig. Max nigdy nie był zadowolony z ich pracy. Twarde wydają się być w porządku. Pierwsza rzecz to idealny start. Zobaczymy, jaka formacja będzie zmierzać do pierwszego zakrętu.