Ricciardo: Mistrzostwo świata jest dla Verstappena nieuniknione

Z kolei Nico Rosberg chwali Holendra za wykorzystywanie każdej słabości Hamiltona.
08.11.2108:29
Mateusz Szymkiewicz
2455wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Ricciardo uważa, że mistrzostwo świata jest nieuniknione dla Maksa Verstappena.

Kierowca Red Bulla podczas Grand Prix Meksyku wygrał już dziewiąty wyścig w sezonie i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji, mając dziewiętnaście punktów przewagi nad drugim Lewisem Hamiltonem. Uwagę zwraca również styl, w jakim Holender zwyciężył na torze imienia braci Rodriguez. 24-latek wpadając na metę miał 26 sekund przewagi nad drugim Brytyjczykiem.

Jeżeli to się nie wydarzy w tym roku, mistrzostwo świata na innym etapie będzie dla niego [Verstappena] nieuniknione. Wciska się w każdą możliwą lukę - powiedział Daniel Ricciardo, który startował z Holendrem w Red Bullu w latach 2016-2018.

Nico Rosberg, który jako jedyny dotychczas pokonał Lewisa Hamiltona w hybrydowej erze, przyznał, że jest pod wrażeniem tegorocznej postawy Verstappena. Należy budować przewagę w momentach słabości Lewisa lub w fazach, w których nieco wytraca swoją motywację. Wtedy jest czas na maksymalny atak - dodał mistrz świata z sezonu 2016.

Konsultant Red Bulla - Helmut Marko, dodał, że będzie spokojny o tytuł Verstappena dopiero po zwycięstwie w Brazylii. Jak się czuję? Zrelaksowany. Znów powiększyliśmy przewagę w mistrzostwach, jednakże musimy jeszcze wygrać w Brazylii. Wtedy będę jeszcze bardziej zrelaksowany. Dohamowanie Maksa do pierwszego zakrętu było bezprecedensowe. Był dziś niesamowity, jechał we własnej lidze - powiedział Austriak.