Ricciardo: McLaren znajduje się w dobrym miejscu

Australijczyk cieszy się z postępów poczynionych przy bolidzie MCL36.
25.02.2218:33
Jakub Ziółkowski
753wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Ricciardo ma pozytywne odczucia z nowym bolidem McLarena. Australijczyk nie daje się jeszcze zbytnio ponieść emocjom, mimo zachęcającej formy zespołu.

Mimo, iż zespoły nie zaczęły jeszcze w pełni wykorzystywać potencjału swoich samochodów, to McLaren pokłada duży optymizm w bolid MCL36. Ricciardo w rozmowach z dziennikarzami nie zdecydował się jednak na wskazanie konkretnego miejsca w stawce ekipy z Woking.

Trudno jest określić, kto w tej chwili jest na czele - powiedział Australijczyk. Na pewno ważne w tych testach jest przejechanie jak największej liczby okrążeń. Wraz z Lando przejechaliśmy w pierwsze dwa dni ponad 100 kółek. Z tego punktu widzenia jesteśmy w dobrej sytuacji jeśli chodzi o niezawodność, a im więcej okrążeń zrobimy, tym więcej rzeczy możemy przetestować.

Potencjał stajni z Woking widzą też inni kierowcy, chociażby George Russel, który uważa, iż jego zespół powinien z uwagą patrzeć właśnie na McLarena, a także na Ferrari.

Myślę, że w tym kontekście jesteśmy w dobrym miejscu. Wygląda na to, że jesteśmy w czołówce pod względem czasów - wypowiedział się Ricciardo. Nie uważam jednak, że Mercedes czy Red Bull wyciągnęły wszystkie asy z rękawów, dlatego nie przyglądam się zbytnio czasom. Ferrari również wygląda solidnie, są bardzo równi. Staram się zbytnio nie przywiązywać do tego wagi. Jest jeszcze wcześnie i musimy się skupić na sobie. Samochód ma dużo zalet, ale zawsze jest nad czym pracować. Mamy jednak solidną bazę do rozpoczęcia pracy z bolidem.

Ricciardo cieszy się z równej formy zespołu podczas testów. Według 32-latka, McLaren zrozumiał już zalety swojego nowego bolidu, w związku z czym teraz może skupić się na poprawie niedociągnięć. Czuję się całkiem komfortowo za kierownicą bolidu. Staramy się jeszcze doszlifować nasze mocne strony, a następnie popracować nad słabymi stronami z punktu widzenia prowadzenia i ustawień. Mamy wiele informacji, na podstawie których możemy działać.