Ricciardo z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19

Zgodnie z lokalnymi przepisami, Australijczyk zostanie zwolniony z izolacji przed Grand Prix.
11.03.2219:32
Nataniel Piórkowski
2019wyświetlenia


Daniel Ricciardo otrzymał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 i nie weźmie udziału w trzecim dniu zimowych testów Formuły 1 w Bahrajnie.

Przez dwa ostatnie dni Ricciardo nie pojawiał się na torze, zgłaszając ekipie złe samopoczucie. W tym czasie za realizację programu odpowiadał wyłącznie Lando Norris. Brytyjczyk poprowadzi także bolid MCL36 podczas finałowego dnia przygotowań do nadchodzącego czempionatu.

Należy zaznaczyć, że zgodnie z prawem obowiązującym w Bahrajnie, okres kwarantanny którą jest objęty Ricciardo, dobiegnie końca przed startem pierwszego wyścigowego weekendu sezonu 2022.

W komunikacie McLarena możemy przeczytać: McLaren Racing może potwierdzić, że po złym samopoczuciu zgłaszanym od środy, Daniel Ricciardo otrzymał teraz pozytywny wynik testu PCR na Covid-19. Z tego względu Daniel kontynuuje przebywanie w izolacji, w poszanowaniu lokalnie obowiązujących przepisów.

Zgodnie z regulacjami Daniel zostanie zwolniony z kwarantanny przed przyszłotygodniowym Grand Prix Bahrajnu Formuły 1. Daniel zaczyna czuć się coraz lepiej i życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia.

W następstwie tych informacji możemy potwierdzić, że Lando Norris poprowadzi jutro bolid MCL36 podczas ostatniego dnia oficjalnych przedsezonowych testów w Bahrajnie.