Na dwóch kolejnych pozycjach uplasowali się kierowcy Ferrari i Alpine.
12.03.2217:35
Nataniel Piórkowski
3579wyświetlenia

Max Verstappen zakończył zimowe testy w Bahrajnie z najlepszym czasem okrążenia. Za ubiegłorocznym mistrzem świata sobotnie zajęcia ukończyli Charles Leclerc z Ferrari i Fernando Alonso z Alpine.

Holender awansował na pierwszą pozycję w połowie popołudniowej sesji, ale spadł na drugie miejsce, gdy do bolidu Leclerca zostały założone opony C4. Monakijczyk ustanowił czas 1:32,415s i utrzymywał się na czele aż do ostatniej godziny jazd, gdy Verstappen znacznie podkręcił tempo.

Przygotowując się do szybkiego okrążenia kierowca Red Bulla obrócił swój bolid w ostatnim zakręcie, ale nie przeszkodziło mu to w zejściu poniżej bariery 1m32s.

Po otrzymaniu kolejnego kompletu ogumienia wykonanego z mieszanki C5 Holender ustanowił jeszcze lepszy rezultat - 1:31,720s. Verstappen zakończył zimowe przygotowania z przewagą siedmiu dziesiątych sekundy nad Leclerkiem.

Ferrari nie zdecydowało się odpowiedzieć na szybkie stinty 24-latka. Tempo podkręcił za to Russell, który awansował na trzecie miejsce, tracąc do lidera nieco ponad jedną sekundę. W ostatnich minutach sesji reprezentant Srebrnych Strzał został jednak zepchnięty na P4 przez Fernando Alonso, który w tym czasie realizował przejazd na oponach C4.

Na imponującym piątym miejscu zajęcia ukończył Valtteri Bottas z Alfy Romeo. Na 40 minut przed wywieszeniem flagi w szachownicę Fin odnotował wynik 1:32,98s korzystając z ogumienia C3.

Niestety dla stajni z Hinwil tuż po tym zatrzymał swój bolid na poboczu, najprawdopodobniej ze względu na awarię skrzyni biegów. Nawet pomimo usterki Alfa okazała się najbardziej pracowitym zespołem, przejeżdżając w sobotę 150 okrążeń.

Na szóstej pozycji sklasyfikowany został Yuki Tsunoda, podczas gdy najszybszy przed południem Sergio Perez spadł na siódme miejsce, przed Micka Schumachera z Haasa i Lando Norrisa w McLarenie MCL36.

Schumacher będzie mógł pracować na torze przez dodatkowe dwie godziny w ramach rekompensaty przyznanej Haasowi w związku z opóźnieniem transportu bolidu VF-22 do Bahrajnu.

Czołową dziesiątkę zamknął Sebastian Vettel. Czterokrotny czempion F1 ma za sobą produktywne popołudnie, w trakcie którego przejechał ponad osiemdziesiąt okrążeń toru Sakhir.