Aston w piątek poinformuje o starcie Vettela w Dżuddzie

Niemiec wciąż nie uzyskał negatywnego wyniku testu i nie przekroczył granicy Arabii.
24.03.2209:01
Mateusz Szymkiewicz
973wyświetlenia
Embed from Getty Images

Aston Martin potwierdził, że ostateczna decyzja o składzie kierowców na Grand Prix Arabii Saudyjskiej zapadnie w piątek.

Z udziału w pierwszej eliminacji sezonu na torze w Bahrajnie został wykluczony etatowy zawodnik - Sebastian Vettel. Niemiec tuż przed startem weekendu uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa i został skierowany na kwarantannę.

Na jego następcę został wyznaczony kierowca rezerwowy Astona Martina - Nico Hulkenberg. Niemiec ruszył do wyścigu z siedemnastego miejsca, które utrzymał na mecie, przekraczając ją jako ostatni.

W oficjalnym oświadczeniu stajnia z Silverstone potwierdziła, że Sebastian Vettel wciąż nie uzyskał negatywnego wyniku próby na COVID-19, przez co nie przekroczył granicy Arabii Saudyjskiej. W gotowości pozostaje Nico Hulkenberg, a decyzja o ostatecznym składzie Astona na weekend w Dżuddzie zapadnie w piątek.

Sebastian Vettel wciąż nie uzyskał negatywnego wyniku testu na koronawirusa, co uniemożliwia mu przylot na Grand Prix Arabii Saudyjskiej. Nico Hulkenberg będzie w Dżuddzie gdyby zaszła konieczność zastąpienia Seba. Ostateczną decyzję przesuwamy do piątku, by zapewnić Vettelowi każdą okazję do udziału w wyścigu - brzmi stanowisko zespołu.