Tost: Gasly będzie kierowcą AlphaTauri w sezonie 2023

Szef zespołu z Faenzy jednoznacznie uciął spekulacje na temat umowy Francuza.
18.06.2218:18
Nataniel Piórkowski
669wyświetlenia


Franz Tost potwierdził, że Pierre Gasly pozostanie kierowcą AlphaTauri w 2023 roku.

Gasly powrócił do stajni z Faenzy w połowie sezonu 2019, po utracie wyścigowego fotela w głównej stajni Red Bulla. Rok później Francuz odniósł niespodziewane zwycięstwo w szalonym wyścigu na Monzy.

Wychowanek juniorskiego programu austriackiego koncernu nie może obecnie liczyć na szybki powrót do RBR. Po GP Monako team z Milton Keynes ogłosił przedłużenie umowy z Sergio Perezem do końca 2024 roku.

Podczas wyścigowego weekendu w Baku Gasly otwarcie przyznał, że zamierza ocenić sytuację na rynku kierowców, wybierając dla siebie najlepszą opcję na kolejne lata.

Tost, który pełni funkcję szefa AlphaTauri, zaznaczył jednak w Montrealu: Gasly będzie kierowcą Scuderii AlphaTauri w 2023 roku. To w stu procentach pewna informacja. Ma ważny kontrakt i nie mam w tej sprawie nic więcej do dodania.

Pierwszy etap sezonu 2022 nie układał się po myśli 26-latka, który po kilku pechowych występach plasuje się obecnie poza czołową dziesiątką w klasyfikacji generalnej kierowców.

Tost podkreśla jednak, że nie ma zastrzeżeń co do pracy wykonywanej przez swojego zawodnika. Pierre dokonał znaczących postępów i prezentuje fantastyczny poziom.

Niestety na początku sezonu mieliśmy wiele problemów z niezawodnością - na przykład w Bahrajnie, gdzie doszło do zapalenia się baterii. Później wcale nie było lepiej. To nie wina Pierre'a. To wina zespołu. Bardzo cieszy mnie to, że przynajmniej w Baku mógł pokazać, jak dobrym jest kierowcą.

Mam nadzieję, że będziemy w stanie zapewnić mu konkurencyjny bolid do samego końca tego sezonu. Pierre potrafi ścigać się w czołówce. To naszym zadaniem jest oddanie w jego ręce naprawdę solidnego samochodu.