Tsunoda: Moja przyszłość w F1 zależy od rzeczy, które toczą się w tle

Japończyk nie chciał potwierdzić, czy problemem są kwestie komercyjne związane z Hondą.
25.08.2216:16
Mateusz Szymkiewicz
457wyświetlenia
Embed from Getty Images

Yuki Tsunoda przyznał, że jego przyszłość w AlphaTauri oraz Formule 1 zależy od tego, co aktualnie dzieje się w tle.

Japończyk startuje już drugi sezon w barwach juniorskiej ekipy Red Bulla, jednakże w przeciwieństwie do Pierre'a Gasly nie dysponuje gotowym kontraktem na 2023 rok. Mimo niepewności, zarówno Franz Tost jak i Helmut Marko deklarują, że są zainteresowani dalszą współpracą z 22-latkiem.

Obie strony chcą pozostać razem w kolejnym roku, ale wiele rzeczy toczy się w tle i wszystko zależy od tego - powiedział Yuki Tsunoda przed Grand Prix Belgii. Nadal nie wiem jak wygląda sytuacja. Jeśli chodzi o mnie, to chciałbym pozostać w AlphaTauri. Nie widzę powodów, dla których miałbym nie kontynuować współpracy z zespołem.

Szesnasty kierowca tegorocznych mistrzostw zapytany, czy jego dalsza przyszłość w AlphaTauri zależy od Hondy, która pozostanie partnerem technologicznym zespołu, odpowiedział: Nie mogę na ten temat nic powiedzieć. Moje przyszłoroczne miejsce zapewni jedynie kontrakt. W tej chwili niewiele jestem w stanie wam zdradzić. Jeśli chodzi o mnie, to koncentruję się na jak najlepszych wynikach. Tylko to jest zależne ode mnie.

Z pewnością chciałbym jak najszybciej otrzymać odpowiedź. Będę z wami szczery, moje życie w tej chwili nie jest najbardziej komfortowe, czuję pewną presję. Chcę w najbliższym czasie poznać ostateczną decyzję, poczuję wtedy większą pewność siebie i będę mógł skupić się na tym co do mnie należy - zakończył Japończyk.