Russell: Występ w Holandii daje nam dużo pewności siebie

Brytyjczyk wierzy, że Mercedes zbliża się powoli ku najwyższemu miejscu na podium.
04.09.2217:50
Nataniel Piórkowski
1495wyświetlenia


George Russell jest przekonany, że weekend na Zandvoort da Mercedesowi jeszcze większą pewność siebie przed finałowymi wyścigami sezonu.

Russell ukończył GP Holandii na drugim miejscu, decydując się na założenie do bolidu miękkich opon podczas wizyty na torze samochodu bezpieczeństwa. Pozwoliły mu one wyprzedzić zespołowego partnera - Lewisa Hamiltona, który kończył zawody na bardziej zużytym ogumieniu.

Siedmiokrotny mistrz świata nie zamierzał tanio sprzedawać skóry - mało brakowało a pomiędzy zawodnikami Mercedesa doszłoby do kontaktu na głównej prostej. Lubimy trzymać się blisko siebie - zażartował Russell w rozmowie z Davidem Coulthardem.

Myślę, że jako zespół zaprezentowaliśmy dzisiaj świetne tempo. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że nasz ostateczny rezultat nie był taki, na jaki liczyliśmy - przyznał zawodnik z King's Lynn.

Ten występ daje nam dużo pewności siebie i wiary w to, że regularnie dokonujemy postępów. Wspaniale, że widzimy dziś na podium kierowców trzech różnych zespołów. Wierzę, że powoli zbliżamy się do tego najwyższego stopnia. Cały czas naciskamy.