FIA opóźniła wydanie certyfikatów finansowych za sezon 2021

Organ zarządzający przesunął termin podsumowania wydatków zespołów na 10 października.
05.10.2217:36
Nataniel Piórkowski
2686wyświetlenia


Międzynarodowa Federacja Samochodowa opóźni wydanie certyfikatów zgodności zespołów z regułami finansowymi Formuły 1, obowiązującymi w sezonie 2021.

Po godzinach oczekiwania organ zarządzający wydał późnym popołudniem oświadczenie, w którym poinformował, że certyfikaty nie zostaną opublikowane w pierwotnie planowanym terminie.

FIA informuje, że zakończenie procesu analizy zgłoszeń finansowych zespołów Formuły 1 za sezon 2021 i następujące po nim wydanie certyfikatów zgodności z regulacjami finansowymi, nie nastąpi w dniu 5 października.

Badanie wniosków finansowych jest długim i skomplikowanym procesem, który nadal trwa i zostanie ukończony w taki sposób, aby umożliwić wydanie certyfikatów w poniedziałek, 10 października.

Regulacje finansowe zostały jednogłośnie przyjęte przez wszystkich uczestników mistrzostw, którzy pozytywnie współpracowali z administracją FIA do spraw kosztów przez cały pierwszy rok obowiązywania nowych przepisów.

Federacja odniosła się także do medialnych spekulacji na temat możliwego naruszenia przez dwa zespoły - Red Bulla i Astona Martina, limitu budżetowego.

Jak wcześniej zakomunikowano, pojawiły się poważnie acz nieuzasadnione spekulacje i przypuszczenia w związku z kwestią zakończenia postępowania finansowego. FIA ponownie podkreśla, że dopóki proces nie zostanie sfinalizowany, nie będą przekazane żadne dalsze informacje w tej sprawie.

FIA zaznacza raz jeszcze, iż wszelkie sugestie o tym, jakoby personel organu ujawnił poufne informacje, są pozbawione podstaw.