Stroll pewny udziału w dalszej części GP Bahrajnu

Kanadyjczyk podkreśla, że nie odczuwa poważniejszych skutków kontuzji i operacji.
03.03.2318:12
Nataniel Piórkowski
701wyświetlenia


Lance Stroll przekonuje, że będzie w stanie kontynuować udział w Grand Prix Bahrajnu, pomimo dyskomfortu odczuwanego za kierownicą.

Stroll opuścił zimowe testy po kontuzji nadgarstka, jakiej doznał podczas treningu na rowerze. Kanadyjczyk przeszedł drobną operację i został dopuszczony do startu w pierwszym weekendzie nowego sezonu.

Podczas FP2 kamery uchwyciły jednak moment, w którym chcąc skręcić w prawo, Stroll pomagał sobie lewą dłonią. Poproszony przez zespół o zmianę linii jazdy, kierowca odrzekł, iż nie może tego zrobić z uwagi na ręce.

Pomimo tego Kanadyjczyk zapewnia, że wystąpi w kolejnych sesjach. Czuję się dobrze. Wciąż doświadczam pewnej sztywności, ale generalnie wszystko było w porządku. Po prostu chroniłem rękę w zakrętach, bo dzięki temu czułem się nieco bardziej komfortowo. Czuję, że jestem w stanie prowadzić bolid. Pod tym względem nie ma żadnego problemu.

Stroll skomentował także rezultat zespołowego kolegi - Fernando Alonso, który zakończył trening na pierwszym miejscu. Wygląda to wspaniale. Także odczucia z jazdy są świetne. Wszystkim w zespole należą się gratulacje. Doskonała robota.

Zapytany o to, czy marzy o pierwszym rzędzie dla Astona Martina w sobotnich kwalifikacjach, odparł: Byłoby super! Spróbujemy powalczyć o taki wynik!.