McLaren ogłosił restrukturyzację działu technicznego

Key stracił stanowisko dyrektora departamentu. Sanchez dołączy do ekipy od 2024 roku.
23.03.2314:52
Nataniel Piórkowski
2066wyświetlenia
Embed from Getty Images

McLaren ogłosił restrukturyzację działu technicznego, w ramach której z funkcji dyrektora ustąpił James Key.

Key został zatrudniony w McLarenie na początku 2019 roku, po odejściu z Toro Rosso. Po czterech latach los Brytyjczyka przypieczętował nieudany start sezonu 2023, któremu winna stała się konstrukcja MCL60.

Dokując zmian w pionie technicznym, team z Woking zdecydował się rozdzielić obowiązki, które dotychczas znajdowały się w gestii dyrektora technicznego.

Ekipa potwierdziła, że od 1 stycznia 2024 stanowisko dyrektora technicznego do spraw koncepcji bolidu obejmie David Sanchez, poprzednio związany z Ferrari.

Kolejnymi dyrektorami w ramach działu zostaną Peter Prodromou, który będzie odpowiadał za obszar aerodynamiki oraz Neil Houldey, zajmujących się kwestiami inżynierii i projektowania.

Reorganizacja departamentu technicznego zostanie rozłożona w czasie na kilka nadchodzących miesięcy. Jednocześnie zespół ogłosił otwarcie rekrutacji, która ma za zadanie rozwinąć możliwości techniczne.

Embed from Getty Images

Szef teamu - Andrea Stella, powiedział: Po pierwsze, chciałbym podziękować Jamesowi za jego ciężką pracę i zaangażowanie na rzecz McLarena. Życzę mu wszystkiego dobrego na dalszych etapach kariery.

Spoglądając w przyszłość jestem zdeterminowany i w pełni skoncentrowany na powrocie McLarena do ścisłej czołówki. Od chwili objęcia stanowiska szefa zespołu, otrzymałem mandat do określenia strategicznego podejścia, które ma na celu zapewnić stabilne fundamenty, na których będziemy opierać nasz rozwój w kolejnych latach.

Nowa struktura zapewnia przejrzystość i skuteczność w dziale technicznym i daje nam siłę do maksymalizowania osiągów, w tym optymalizacji nowych obiektów infrastruktury, z których zaczniemy korzystać w 2023 roku.

Razem z Peterem i Neilem z przyjemnością witam z powrotem w zespole Davida Sancheza, który dołączy do doświadczonej i wysoce wyspecjalizowanej ekipy technicznej, której wspólnym celem jest zagwarantowanie lepszych osiągów bolidu na torze.

David Sanchez podkreślił: Jestem podekscytowany powrotem do teamu w Woking i nie mogę się już doczekać współpracy z Peterem, Neilem oraz resztą zespołu, dążąc do osiągnięcia naszych celów w zakresie osiągów bolidu.

Zespół McLarena zawsze tworzyła grupa utalentowanych osób. Poza nowymi elementami infrastruktury, które pojawią się w tym roku, mamy przed sobą ekscytującą perspektywę. Cieszę się, że mogę być jej częścią.