Team AlphaTauri może zmienić nazwę

Red Bull nie dostrzega potencjału w dalszym promowaniu marki na tak dużą skalę.
27.03.2312:34
Nataniel Piórkowski
1856wyświetlenia
Embed from Getty Images

Konsultant Red Bulla - Helmut Marko, zdradził, że możliwa jest zmiana nazwy juniorskiej ekipy koncernu, która obecnie rywalizuje w Formule 1 jako AlphaTauri.

Team z Faenzy, wcześniej znany jako Toro Rosso, zmienił nazwę przed startem sezonu 2021, aby szerzej promować markę odzieżową Red Bulla.

Teraz Marko dał do zrozumienia, że władze firmy analizują możliwość wprowadzenia nowej identyfikacji teamu. To coś, co ponownie rozważamy - przyznał Austriak w rozmowie z Racing News 365.

Takie posunięcie byłoby zresztą zupełnie logiczne. Działalność marki AlphaTauri została nieco ograniczona. Produkty AT sprzedawane są w zasadzie w tylko kilku krajach, w których się ścigamy - mówimy o trzech, może czterech lokalizacjach.

Ogólnie zadanie jest proste. Trzeba poprawić zaplecze budżetowe i zawalczyć o lepsze wyniki - podkreślił.

Jest bardzo prawdopodobne, że w najbliższej przyszłości zespół czekają zmiany znacznie większe niż oficjalna nazwa. Chociaż Red Bull wykluczył sprzedaż ekipy, to realną opcją wciąż pozostaje przeniesienie jej bazy do Wielkiej Brytanii w celu nawiązania bliższych relacji z macierzystą organizacją, czyli Red Bull Racing.

Debatę w tej sprawie mogą przyspieszyć osiągi tegorocznego bolidu, który pomimo optymistycznych zapowiedzi nie pozwala obecnie na regularną walkę o punkty.