Russell rozczarowany straconą szansą na pole position w Melbourne

Kierowca Mercedesa przyznaje jednak, że jest zaskoczony tak mocnym tempem W14.
01.04.2309:55
Mateusz Szymkiewicz
987wyświetlenia
Embed from Getty Images

George Russell przyznał, że ostatecznie jest rozczarowany drugim polem startowym do wyścigu w Melbourne, biorąc pod uwagę tempo bolidu W14 w Q3.

Ekipa Mercedesa zaprezentowała bardzo mocne osiągi w finałowym segmencie kwalifikacji do Grand Prix Australii. Przez chwilę na prowizorycznym pole position był Lewis Hamilton, natomiast w końcówce drugie pole startowe do wyścigu za Maksem Verstappenem wywalczył George Russell.

Brytyjczyk stracił do kierowcy Red Bulla 0,2 sekundy i jak przyznał, mimo tak niespodziewanego wyniku, tempo Mercedesa W14 mogło pozwolić nawet na zdobycie pole position.

Z pewnością nie spodziewaliśmy się tego. Wykonaliśmy w fabryce mnóstwo ciężkiej pracy i sesja w Melbourne poszła po naszej myśli. Samochód po prostu ożył i ostatnie okrążenie było mocno na limicie. Będę zupełnie szczery, jestem trochę rozczarowany tym, że nie wystarczyło to do zdobycia pole position.

To tylko pokazuje jak szybko mogą zmienić się oczekiwania w sporcie. Jeszcze wczoraj bylibyśmy zadowoleni z pierwszej czwórki lub piątki. Musimy jednak zrozumieć dlaczego złe dni przeplatamy bardzo udanymi - powiedział George Russell.