Steiner otwarty na ponowne rozmowy kontraktowe Haasa z Ricciardo

Z kolei Otmar Szafnauer potwierdził, że Alpine negocjowało z kierowcą przed sezonem 2023.
07.04.2312:57
Mateusz Szymkiewicz
1291wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Haasa - Gunther Steiner, przyznał, że jest otwarty na wznowienie rozmów kontraktowych z Danielem Ricciardo, tym razem przed sezonem 2024.

Australijczyk wypadł z tegorocznej stawki tracąc miejsce w McLarenie. 33-latek mając za jedyne realne opcje Haasa oraz Williamsa, podjął decyzję o roku przerwy, angażując się w rolę rezerwowego zawodnika Red Bulla.

Do ponownych rozmów z Ricciardo jest gotowy Gunther Steiner z Haasa, którego kierowcy - Kevin Magnussen oraz Nico Hulkenberg, mają ważne umowy do końca tego roku. Jest trochę zbyt wcześnie, by rozmawiać o zmianach w składzie przed kolejnym sezonem, więc pozwólcie, że najpierw zobaczę jak spisują się nasi kierowcy! Z pewnością na pewnym etapie porozmawiam z nim, ale nie mogę niczego obiecać, ponieważ nasi zawodnicy robią dobrą robotę i będę się tego trzymał.

Każdy będzie chciał z nim negocjować. Być może w trakcie tego roku zrozumie czego chce i stanie się interesujący dla ekip F1. W tej chwili o wszystkim musimy się dopiero przekonać... Mamy nowego zawodnika, za nim dopiero kilka wyścigów i zasługuje jeszcze na szansę - stwierdził Włoch.

Otmar Szafnauer, który stoi na czele Alpine, przyznał, że rozmawiał z Ricciardo o jego powrocie do Enstone w sezonie 2023. Mamy za sobą negocjacje z Danielem, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na Pierre'a [Gasly'ego], kiedy tylko okazało się, że jest dostępny na rynku. Daniel jest teraz związany z Red Bullem, ale to wciąż fantastyczny kierowca. Nie będę zaskoczony widząc go ponownie w stawce - dodał Amerykanin.