RN365: Laurent Mekies odejdzie z Ferrari

Francuz jest łączony z objęciem stanowiska kierowniczego w AlphaTauri.
25.04.2312:31
Nataniel Piórkowski
935wyświetlenia


Laurent Mekies odejdzie z Ferrari, aby dołączyć do teamu AlphaTauri - informuje portal Racing News 365 powołując się na źródła we Włoszech.

Obecny dyrektor wyścigowy Scuderii ma objąć wysokie stanowisko kierownicze, współpracując z szefem AlphaTauri - Franzem Tostem.

Dołączenie Mekiesa do stajni z Faenzy ma być elementem szerszej restrukturyzacji. W ostatnim czasie zespół ogłosił podpisanie umowy z Larsem Stegelmannem, który został dyrektorem do spraw komercyjnych.

Informacja na temat Mekiesa pojawia się dwa miesiące po tym, jak w mediach spekulowano na temat możliwej sprzedaży AlphaTauri.

Chociaż Red Bull stanowczo zdementował te pogłoski, to firma miała otrzymać kilka ofert od zainteresowanych stron, z których jedna zawierała kwotę przekraczającą 800 milionów dolarów.

Pomimo stanowczego dementi, celem austriackiego koncernu pozostaje jednak zoptymalizowanie pracy zespołu w czym pomóc może przeniesienie jego działu inżynieryjnego do Anglii. Dzięki temu możliwa byłaby bliższa współpraca z macierzystą organizacją, czyli Red Bull Racing.

W padoku spekuluje się także na temat przyszłości samego Franza Tosta, który przyznał, że powoli zaczyna myśleć o emeryturze.

Nie wyznaczyłem sobie żadnego terminu, ale jedno jest pewne - w wieku 70 lat nie będę już zasiadał przy ścianie w alei serwisowej. Mogę to już teraz zadeklarować - cytował 67-letniego Austriaka holenderski portal Formule1.nl.