GPToday: De Vries stracił posadę w AlphaTauri

Kokpit Holendra od rundy na Hungaroringu ma przejąć Daniel Ricciardo.
11.07.2314:46
Mateusz Szymkiewicz
2763wyświetlenia
Embed from Getty Images

Holenderskie GPToday informuje, że Nyck de Vries utracił posadę w AlphaTauri ze skutkiem natychmiastowym. Kokpit kierowcy od Grand Prix Węgier ma przejąć Daniel Ricciardo.

28-latek był pod presją ze strony zarządu Red Bulla niemal od startu sezonu. Jeden z trzech debiutantów popełniał wiele kosztownych błędów oraz wyraźnie odstawał od partnera - Yukiego Tsunody.

Zrozumiałe, iż de Vries otrzymał ultimatum od Helmuta Marko na wyścigi w Wielkiej Brytanii, na Węgrzech oraz w Belgii. Mimo to GPToday powołując się na źródła bliskie rodziny kierowcy informuje, że Holendra nie zobaczymy już w Formule 1 od nadchodzącej rundy na Hungaroringu.

De Vries miał stracić posadę w AlphaTauri ze skutkiem natychmiastowym i oficjalnego komunikatu w tej sprawie mamy spodziewać się w najbliższym czasie. Póki co nie jest jasne kto zastąpi 28-latka, lecz wszystko wskazuje na to, iż do kokpitu AT04 wskoczy Daniel Ricciardo.

Ośmiokrotny zwycięzca Grand Prix pozostaje bez stałej posady po zwolnieniu z McLarena. Aktualnie Australijczyk pełni funkcję trzeciego kierowcy Red Bulla i bierze udział z zespołem w testach nowych opon Pirelli na torze Silverstone. Potencjalny angaż w AlphaTauri byłby powrotem kierowcy do Faenzy po dziesięcioletniej przerwie, kiedy to na starcie kariery reprezentował barwy Toro Rosso.