Daniel Ricciardo wróci do startów w F1 z AlphaTauri

Australijczyk od Grand Prix Węgier zastąpi w zespole Nycka de Vriesa.
11.07.2316:42
Nataniel Piórkowski
4826wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Ricciardo zastąpi Nycka de Vriesa w AlphaTauri od weekendu na Hungaroringu.

Pierwsze poważne doniesienia o zwolnieniu de Vriesa napłynęły we wtorek przed południem z holenderskich mediów.

Po kilku godzinach AlphaTauri oficjalnie poinformowała o rozwiązaniu umowy z mistrzem Formuły E z sezonu 2020/2021, ogłaszając powrót do startów Ricciardo.

De Vries dołączył do włoskiej ekipy na początku 2022 roku, jednak w pierwszych dziesięciu eliminacjach sezonu nie zaprezentował wysokiej formy. Holender nie zdobył ani jednego punktu.

Ricciardo dołączy do stajni z Faenzy na zasadach wypożyczenia z Red Bull Racing, gdzie w tym roku pełni obowiązki kierowcy rezerwowego.

Z radością witam Daniela z powrotem w naszym zespole - powiedział szef AT, Franz Tost. Nie mamy żadnych wątpliwości co do jego umiejętności za kierownicą a Daniel dobrze zna wielu z nas, więc integracja będzie łatwa i prosta.

Zespół skorzysta na jego doświadczeniu - mówimy w końcu o kierowcy, który wygrał osiem Grand Prix Formuły 1 - dodał Austriak.

Jednocześnie chciałbym podziękować Nyckowi za cenny wkład w okresie, który spędził w AlphaTauri. Życzę mu wszystkiego najlepszego na dalszym etapie kariery.

W komunikacie prasowym zacytowano także krótką wypowiedź Ricciardo: Cieszę się z powrotu na tor z rodziną Red Bulla.

Ricciardo był związany z Red Bullem do końca 2018 roku. Następnie ścigał się dla teamów Renault i McLarena. Po sezonie 2022 stracił wyścigowy fotel w stajni z Woking na rzecz Oscara Piastriego. Niedługo później kierowca z Perth przyjął ofertę powrotu do stajni z Milton Keynes w roli rezerwowego.