O'Ward i Palou bliscy startu w piątkowych sesjach z McLarenem

Obaj kierowcy wystąpili już w treningach w 2022 roku właśnie w barwach stajni z Woking.
03.08.2311:42
Maciej Wróbel
400wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zak Brown zasugerował, że w tym sezonie po raz kolejny podczas piątkowych treningów za kierownicą McLarena zaprezentują się Alex Palou i Patricio O'Ward.

Od ubiegłego sezonu wszystkie zespoły zobligowane są do przynajmniej dwukrotnego przekazania bolidów kierowcom na czas piątkowej sesji treningowej. McLaren w sezonie 2022 zdecydował się skorzystać z usług dwóch kierowców z czołówki IndyCar - Alea Palou oraz Patricio O'Warda.

Wszystko wskazuje na to, że duet ten pojawi się na torach F1 także w tym roku. Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji, ale musimy skorzystać z usług debiutantów w sesjach treningowych. Po finale IndyCar we wrześniu zobaczycie tę dwójkę w świecie Formuły 1 - powiedział Zak Brown w rozmowie ze Speed Week.

Zapytany o to, czy może oznaczać to, że Palou lub O'Ward w przyszłości mogą liczyć na fotel kierowcy wyścigowego w F1, Brown odparł: Dlaczego nie? Obecnie nie mamy wprawdzie wolnych miejsc, ale jestem absolutnie przekonany, że obaj mają wystarczająco duży potencjał, by poradzić sobie w Formule 1.