The Race: Ferrari może prowadzić rozmowy z Pierre Wachem

Francuz jest aktualnie dyrektorem technicznym Red Bull Racing.
11.08.2316:38
Mateusz Szymkiewicz
1189wyświetlenia
Embed from Getty Images

The Race informuje, że Ferrari może prowadzić rozmowy w sprawie pozyskania Pierre'a Wache z Red Bull Racing.

Stajnia z Maranello jest w trakcie szeroko zakrojonego procesu restrukturyzacji, żegnając się kluczowymi osobami na szczeblu menedżerskim oraz technicznym. Od startu sezonu kwestionowana jest przyszłość aktualnego lidera projektantów - Enrico Cardile, którego umowa ma wygasać z końcem 2023 roku.

Według przecieków z padoku, Ferrari porozumiało się już z Loikiem Serrą z Mercedesa, gdzie pełni funkcję dyrektora do spraw wydajności bolidu. Inną kluczową postacią mającą przenieść się do Maranello jest aktualny szef działu aerodynamiki Red Bulla - Enrico Balbo.

Według The Race, które powołuje się na źródła z Niemiec, kolejną osobą na celowniku Ferrari ma być dyrektor techniczny Red Bulla - Pierre Wache. Francuz pełni obecną funkcję od 2018 roku i upatrywany jest jako naturalny następca Adriana Newey'a w stajni z Milton Keynes.

Brytyjska publikacja podaje, że plotki dotyczące Balbo oraz Wache'a miały skłonić Christiana Hornera do indywidualnych rozmów ze swoimi inżynierami. Zrozumiałe, iż zadeklarowali oni swoją lojalność wobec Red Bulla.

The Race podkreśla, iż kluczowe transfery Ferrari inicjowane przez Frederica Vasseur'a będą miały realne przełożenie dopiero na sezon 2026. Inżynierowie aktualnie współpracujący z Mercedesem i Red Bullem mają wciąż ważne umowy, przez co będą ich obowiązywać wielomiesięczne zakazy konkurencji.