Sainz Senior: Audi może być zainteresowane współpracą z Carlosem

Ojciec 28-latka deklaruje jednak, że nie toczą się żadne rozmowy z producentem.
30.08.2316:23
Mateusz Szymkiewicz
682wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz Senior ujawnił, że Audi może być zainteresowane podjęciem współpracy z jego synem od sezonu 2026.

Sainz Junior obecnie startuje dla Ferrari, będąc związanym kontraktem do końca przyszłorocznych mistrzostw. Mimo to Scuderia wciąż nie podjęła rozmów z kierowcą w sprawie dalszej współpracy, przez co 28-latek stwierdził, że być może będzie musiał rozejrzeć się za nową posadą.

Hiszpan łączony jest z transferem do Saubera, który w 2026 roku zostanie przekształcony w fabryczny zespół Audi. Aktualnie barwy producenta z Ingolstadt w Rajdzie Dakar reprezentuje jego ojciec - Carlos Sainz Senior.

Oczywiście, obowiązują pewne kontrakty, ale póki co nie dzieje się nic konkretnego - powiedział Sainz Senior dla Planet F1. Dla nas jest to moment, by poczekać i zobaczyć. Oczywiście, Audi zaczyna się rozwijać. Pracują bardzo ciężko. Mają ambicje, by stać się mocnym i szybkim zespołem. Poruszają się w żwawym tempie.

Andreas [Seidl] współpracował przez kilka lat z Carlosem w McLarenie. Znają się bardzo dobrze i odnosili sukcesy. Wierzę, że Andreas jest jednym z menedżerów doceniających Carlosa, a szczególnie jego szybkość i wskazówki. Poza tym dobrze się znają. Uważam, że to bardzo pozytywne, iż Audi wchodzi do F1. To dla nich dobre miejsce na przyszłość.