Hamilton: Musimy być gotowi, by wykorzystać potknięcia Red Bulla

Siedmiokrotny mistrz świata ostrożnie liczy na udany weekend Mercedesa w Singapurze.
15.09.2311:15
Nataniel Piórkowski
482wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton uważa, że Mercedes powinien być przygotowany na wykorzystanie każdego ewentualnego potknięcia Red Bulla w końcowej fazie sezonu.

Austriacka ekipa pozostaje niepokonana od startu kampanii i po GP Włoch ma na koncie czternaście triumfów.

Mercedes dobrze pamięta końcówkę ubiegłorocznych mistrzostw i zupełnie niespodziewane zwycięstwo George'a Russella w GP Brazylii. Chociaż Hamilton podkreśla, że jego ekipa musi być przygotowana do wykorzystania błędów RBR, to daje jasno do zrozumienia, że oczekuje od niej także ciągłej pracy nad poprawą osiągów.

Poproszony o ocenę szans Mercedesa na odniesienie zwycięstwa w sezonie 2023, siedmiokrotny mistrz świata stwierdził: Nie lubię koncentrować się na tego typu kwestiach.

Wcześniej usłyszałem już pytanie o to, czy gdybym miał wybierać, to wykluczyłbym z walki Maxa [Verstappena] czy też Adriana Neweya [dyrektora technicznego RBR]. Odpowiedziałem, że żadnego z nich. Uważam, że to my musimy wejść na wyższy poziom i wykonać lepszą pracę.

Red Bull dokonał czegoś niesamowitego i nie można ich obwiniać za wszystkie wysiłki, które wykonują i które wykonali w przeszłości. Oczywiście chciałbym, abyśmy wszyscy byli bliżej siebie. Sądzę jednak, że kolejne wyścigi przyniosą nam różne szanse. Musimy tylko zagwarantować, że będziemy w pełnej gotowości. Jestem dobrej myśli.

Mercedes oczekuje, że zmodyfikowany tor Marina Bay pozwoli na zaprezentowanie znacznie bardziej konkurencyjnych osiągów, niż przed rokiem. Hamilton zachowuje jednak ostrożność w ocenie szans teamu.

Nie wiem. Myślę, że przed rokiem byliśmy tutaj w dość konkurencyjnej formie, ale wyścig nie poszedł po naszej myśli. Biorąc jednak pod uwagę, jakim bolidem wtedy dysponowaliśmy, mam nadzieję, że uda nam się pokazać, jak dużych postępów dokonaliśmy w tym sezonie.

Liczę, że będziemy trochę bliżej czołówki. Mam nadzieję, że włączymy się do rywalizacji o podium. Więcej dowiemy się w piątek.