AMuS: AlphaTauri ogłosi nową umowę z Tsunodą na Suzuce

O krok od pozostania we włoskim zespole ma być również Daniel Ricciardo.
18.09.2318:25
Mateusz Szymkiewicz
1851wyświetlenia
Embed from Getty Images

Korespondent Auto Motor und Sport - Tobias Gruener, informuje, że AlphaTauri ogłosi zawarcie nowego kontraktu z Yukim Tsunodą przed nadchodzącym Grand Prix Japonii.

23-latek jest tegorocznym liderem stajni z Faenzy w związku z licznymi roszadami w drugim kokpicie. Mistrzostwa u boku Tsunody rozpoczynał Nyck de Vries, później zespół zdecydował się zatrudnić Daniela Ricciardo, natomiast teraz kontuzjowanego Australijczyka zastępuje Liam Lawson.

Mimo to przed weekendem na Marina Bay kwestionowano dalsze losy Japończyka w AlphaTauri. Sugerowano, że kierowca może ustąpić miejsca Lawsonowi, który zostałby sparowany od nowego sezonu z Danielem Ricciardo.

Według Auto Motor und Sport, ostatecznie nowy kontrakt Tsunody nigdy nie był zagrożony i możemy spodziewać się dalszych startów kierowcy w 2024 roku. Oficjalnego komunikatu w tej sprawie mamy oczekiwać jeszcze w tym tygodniu przed weekendem na Suzuce.

Z dalszej części raportu publikacji dowiadujemy się, iż docelowo partnerem 23-latka będzie Daniel Ricciardo. Szanse Australijczyka na pozostanie w AlphaTauri wciąż mają być wysokie mimo imponującego występu Liama Lawsona w Singapurze, gdzie dojechał dziewiąty.